Przedszkole otwarte jest w godzinach 7.00 – 18.00 w dni powszednie, od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy, 

 

Małe, kameralne grupy

Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój i indywidualne podejście do każdego dziecka, dlatego grupy przedszkolne są kameralne – do 18 dzieci. Każdą grupą dzieci opiekuje się dwóch nauczycieli – nauczyciel wychowawca i nauczyciel wspomagający – asystent.

Każda grupa wiekowa ma specjalnie opracowany ramowy plan dnia uwzględniający możliwości i potrzeby rozwojowe dzieci, a także specyfikę przedszkola czyli zajęcia programowe w języku polskim i  angielskim, zajęcia sportowe i artystyczne, czas na zabawę swobodną, odpoczynek oraz pobyt na świeżym powietrzu.              

 

Poobiedni odpoczynek

Odpoczynek jest jednym z warunków prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego oraz dobrego samopoczucia, dlatego też w przedszkolu dzieci młodsze mają możliwość leżakowania, tzw. poobiedniej drzemki, a starsze czas na relaks przy muzyce, słuchanie bajek oraz cichą i spokojną zabawę w kącikach tematycznych.

Organizacja dnia

 

[table id=3 /]

4 komentarze

  1. Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

  3. Łatwo być przyjacielem dla kogoś, kto jest twoim przyjacielem, ale być przyjacielem dla kogoś, kto uważa się za twego wroga – to kwintesencja prawdziwej religii. M. Gandhi.

Leave a Reply

Call Now ButtonBavi