Przedszkole Bavi Online- zajęcia online dla przedszkolaków
Przedszkole Bavi mieści się w nowoczesnym budynku przy ul. Pęcickiej 10 w Pęcicach, na działce o powierzchni ponad 10 tys. m2. Oprócz przedszkola (600 m2), mieści się tu również teren rekreacyjno-sportowy, duży plac zabaw uwielbiany przez najmłodszych, boisko, korty tenisowe oraz farma, w której skład wchodzą, nie tylko dwie kurki i kogut, ale też koziołek – Ali oraz dwa kucyki – Bella i Freddie. Nasze miejsce sąsiaduje z zespołem przyrodniczo-krajobrazowym Stawów Pęcickich. Bavi to przedszkole, które powstało, aby zapewnić Twojemu dziecku prawidłowy rozwój w pierwszych, najważniejszych latach kształtowania się mózgu i koordynacji ruchowej.
STAWIAMY NA TO CO DLA DZIECI NAJLEPSZE
Przedszkole dysponuje pięcioma dużymi salami do zajęć dydaktyczno-sportowych, z łazienkami, jadalnią oraz własnym profesjonalnym zapleczem kuchennym.
Jesteśmy zwolennikami by od najmłodszych lat kształtować u dzieci poczucie estetyki i stylu, dlatego całość inwestycji została zaprojektowana przez profesjonalnych architektów, w taki sposób, aby zarówno wnętrza, jak i teren wokół stanowiły bezpieczną i przyjazną przestrzeń do zabawy i nauki. Dzięki temu dzieci mogą mieć optymalne warunki rozwoju emocjonalnego, społecznego, poznawczego, estetycznego i fizycznego.
Wyposażenie przedszkola i terenu wokół to bezpieczne, wysokiej jakości meble, zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne, posiadające certyfikaty zgodne z wymogami i standardami europejskimi.
PROGRAM NAUCZANIA
Główną formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym jest rozrywka, dlatego też w naszym przedszkolu edukacja odbywa się poprzez zabawę.
Opracowaliśmy specjalny program dydaktyczno-wychowawczy Przedszkola Bavi, który gwarantuje radosne przeżywanie dzieciństwa, ciekawe spędzanie czasu, wysoki poziom nauczania dzieci w języku polskim i angielskim oraz najlepsze przygotowanie do dalszej nauki szkolnej.
PROGRAM DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZY PRZEDSZKOLA
- „Od przedszkolaka do pierwszaka” – program wychowania przedszkolnego,
- „Glottodydaktyka” – prof. B. Rocławskiego
- „Dziecięca matematyka” – prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej
- „Program nauczania języka angielskiego w przedszkolu” – Wydawnictwa Pearson
- „Logodydaktyka” – program wychowawczy wg koncepcji Iwony Majewskiej-Opiełki
- „Więcej ruchu dla maluchów” – program aktywności ruchowej
- „Tenis w przedszkolu” – w ramach programu TENIS 10
- „Mamo, Tato – Jestem Przedszkolakiem” – Własny Program Adaptacyjny
ANGIELSKI W BAVI
”Education is the most powerful weapon which you can use to change the world”. Nelson Mandela
W Przedszkolu Bavi wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w sposób naturalny. Chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat dla dzieci, częścią ich codziennego życia.
Zajęcia odbywają się codziennie w zależności od rodzaju grupy – w blokach półgodzinnych lub 2 i 4 godzinnych i prowadzone są w formie zabawy, w korelacji ze wszystkimi obszarami edukacyjnymi – obejmującymi zajęcia językowe, artystyczne, plastyczne, gimnastyczne, słuchanie bajek, naukę liczenia i logicznego myślenia oraz podczas zwykłych sytuacji dnia codziennego – zabaw dowolnych, w ogrodzie, na korcie i posiłków.
Spontanicznej nauce języka angielskiego sprzyja fakt, że zajęcia prowadzone są przez native speakera, który cały czas mówi do dzieci po angielsku. Dzięki temu dzieci bardzo szybko przyswajają prawidłową wymowę, akcent i intonację; sprawnie opanowują podstawowe słówka i zwroty potrzebne w codziennej komunikacji oraz potrafią zastosować je w odpowiednich kontekstach i sytuacjach.
Podczas zajęć koncentrujemy się głównie na rozwijaniu sprawności słuchania i mówienia.
Rozwijanie sprawności mówienia:
- powtarzanie za nauczycielem, nagraniem
- konstruowanie prostych wypowiedzi podczas gier dydaktycznych
- odgrywanie scenek i dialogów
- recytacja wierszyków, rymowanek, śpiewanie piosenek
- opowiadanie historyjek obrazkowych
Rozwijanie sprawności słuchania:
- osłuchanie się z brzmieniem języka angielskiego
- słuchanie nauczyciela z jednoczesnym obserwowaniem jego gestów i mimiki
- słuchanie nagrań w języku angielskim (historyjki, dialogi, piosenki, wierszyki, rymowanki)
- słuchanie tekstu czytanego
- słuchanie i oglądanie programów edukacyjnych
- reagowanie na proste polecenia i pytania